پرسش و پاسخ

خانه / پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ های متداول طراحی وب

چرا باید وب سایت داشته باشیم؟
سال های زیادی نیست که جنبه جدیدی از معرفی کالا و خدمات و سرویس ها و حتی افراد در دنیا به وجود آمده است که نسبت به جنبه سنتی خودش یعنی تلویزیون و روزنامه و مجلات مزیتهای نسبتا زیادی دارد. امروزه حتی افراد میتوانند بدون صرف هزینه زیادی مانند گرفتن محلی برای راه اندازی کسب و کار خود یا ..... شروع به معرفی خود نمایند البته اگر اعتقاد به این کار داشته باشند یا در اطرافشان دیگران از این تکنولوژی استفاده نمایند بنابراین شروع همه این ها با داشتن یک وب سایت فوق العاده و نه ساده و ابتدایی میتواند آغاز گردد. کانی طرح از ابتدای این تصمیم بزرگ و سرنوشت ساز در کنار شما خواهد بود
چگونه میتوانیم بهترین وب سایت را برای خود داشته باشیم؟
ما شما را راهنمایی و کمک خواهیم نمود. متخصصان ما چندین پکیج طراحی وب سایت مطابق با سلیقه و خواسته شما طراحی نموده اند که هم در وب سایت موجود هستند و هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضور شما در محل شرکت با شما در این مورد صحبت خواهند نمود.
این مرحله بسیار مهمی میباشد چرا که وجهه رسمی شما و کسب و کار شما خواهد بود.
به یاد داشته باشید وب سایت شما در آینده نمونه کار ما خواهد بود بنابراین بیشترین توان خود برای طراحی یک وب سایت ایده آل خواهیم گذاشت .
چه عواملی تعیین کننده قیمت وب سایت میباشد؟
این مورد میتواند بستگی به عوامل زیادی باشددر زیر مهمترین موارد را با توجه به سابقه فعالیت خود در این زمینه برای شما دسته بندی نمودیم :
1 – بودجه ای که برای طراحی وب سایت در نظر گرفته اید
2 – گستردگی موضوعی که میخواهید برای آن وب سایت را طراحی نمایید
3 – وضعیت رقبای شما و گستردگی فعالیت آنها و اینکه آیا شما میخواهید با آنها وارد رقابت شوید یا خیر
4 – آینده نگری در این زمینه به طوریکه در آینده دوباره کاری صورت نگیرد
5 – تعیین مدت زمان انجام پروژه توسط خود شما
6 – نوع وب سایت درخواست شده
چه میزان داشتن یک وب سایت میتواند در کسب کار من تاثیر داشته باشد؟
امروزه حتما برای خود شما هم پیش آمده است که در یک کارتی که توسط شخصی به شما داده میشود یا تبلیغی که در تلویزیون یا روزنامه میشوند به دنبال آدرس وب سایت میگردید که چنانچه اطلاعات بیشتر بخواهید را از آن وب سایت دنبال نمایید. در بسیاری از این تبلیغات فقط آدرس وب سایت داده شده است که همه معنای تبلیغ را به مخاطب منتقل مینماید.
در مثال دیگر خیلی از فعالیتها امروزه فقط میتواند از طریق وب و به صورت آنلاین انجام بپذیرد. شما میتوانید از این به بعد به جای اینکه ایمیل کمپانی هایی مانند Yahoo یا Google را به مخاطبان خود بدهید خیلی راحت ایمیل خودتان را داشته باشید تا افراد شما وبسایتتان را بهتر بشناسند مانند info@mysite.com
در کانی طرح از چه تکنولوژیهایی برای طراحی پروژه ها استفاده میشود؟
سعی نمودیم که از بهترین و بروز ترین تکنولوژیها برای طراحی وب سایت شما بهره ببریم. کانی طرح نیروهای متخصص زیادی در حوزه فعالیت های زیر در اختیار دارد که عبارتند از:
1 – استفاده از زبان HTML5
2 – استفاده از زبان CSS3 و افکتهای بسیار زیبا و کاربر پسند آن
3 – استفاده از زبان PHP برای طراحی تمامی سایتهای داینامیک
4 – استفاده از دیتابیس MYSQL برای ذخیره سازی و بازیابی سریع و گسترده اطلاعات وب سایت شما
5 – استفاده از زبانهای Javascript و jQuery برای طراحی افکتها و افزودن قابلیتهای تعامل پذیری بیشتر با مشتری و .....
6 – استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند Photoshop, CorelDraw, InDesign و ... برای طراحی طرح گرافیکی بسیار زیبا و تاثیر گذار
چند نوع وب سایت وجود دارد و وب سایت من میتواند جزء کدام دسته قرار بگیرد؟
به صور کلی دو دسته وب سایت در دنیا وجود دارد که عبارتند از :
1 _ وب سایتهای استاتیک در این وب سایتها کاربران تنها میتوانند محتویات داخل وب سایت را ببینند و به اصطلاح گونه ای دیگر از بروشور ولی ورژن اینترنتی آن میباشد. بسیاری از شرکتها که معمولا محصولاتشان دائما در حال تغییر نمیباشد یا بروز شدن وب سایت چندان برایشان چندان مهم نمیباشد معمولا این نوع از وب سایتها را سفارش میدهند. البته بعضی از قسمتهای وب سایت البته با پرداخت هزینه جداگانه و کمک شرکت قابل بروز رسانی میباشد. چنانچه میخواهید فقط در فضای اینترنت باشید تا مشتریان بهتر شما را بشناسند میتوانید چنین وب سایتهایی را سفارش دهید. البته نباید توقع داشت با داشتن چند صفحه وب سایت در فضای اینترنت بخواهیم رتبه خیلی خوبی در موتورهای جستجو داشته باشیم و بازدید چنین وب سایتهایی بالا باشد.
2 _ وب سایتهای داینامیک در نقطه مقابل سایتهای استاتیک وب سایتهای داینامیک توسط خود صاحب وب سایت قابل بروز رسانی میباشد. این بروز رسانی میتواند شامل اضافه نمودن صفحه – دیدن سفارشات و افزودن محصولات و صدها امکانات دیگر که خود شما میتوانید آن را انتخاب نمایید. به طور خلاصه در چنین وب سایتهایی بعد از زمان طراحی وب سایتتان تنها برای رفع مشکلات احتمالی و سفارش بخشهای دیگر با شرکت در تماس خواهید بود چراکه خودتان میتوانید تمامی کارها را به صورت آنلاین و تنها با داشتن اینترنت در هر نقطه ای از جهان با ورود به بخش اصطلاحا کنترل پنل یا حساب مدیریت مشاهده و تغییر بدهید. رتبه بسیار عالی و داشتن تعداد صفحات بسیار زیاد در فضای شبکه جهانی اینترنت میتواند از مهمترین مزیت چنین وب سایتهایی باشد. چنانچه این بیست سوال را مطالعه فرمودید میتوانید نسبت به سفارش نوع وب سایت مطابق با خواسته هایتان یا گرفتن مشاوره تلفنی یا حضوری اقدام بفرمایید. همکاران ما منتظر شما هستند.
آیا برنامه نویسان شما از بهترین روش ها و تکنیک ها آگاهی دارند و چگونه مهارت را کسب میکنند؟
در این مورد باید عرض کنیم که تمامی برنامه نویسان و طراحان به کار خود مسلط هستند و از اخرین تکنولوژی ها استفاده میکنند
مدیریت کانی طرح آقای سیار چندین سال تجربه در زمینه طراحی وب و همین طور دارای مدارک معتبر طراحی وب در کارنامه خود دارد
از این رو ما به مشتریان خود این اطمیمان را خواهیم داد که پروژه شما در حد کاملا استاندارد طراحی خواهد شد
آیا بعد از تحویل وب سایت میتوانم از مشاوارن کانی طرح شما بهره مند شوم ؟
مطمئنا چنین اتفاقی خواهد افتاد چراکه ما اعتقاد داریم موفقیت شما دقیقا موفقیت ما را به ارمغان خواهد آورد.
بنابراین در همه لحظات به لحاظ فنی و دادن مشاوره فنی و تبلیغاتی در کنار شما خواهیم بود.
آیا شما هاست همراه با وب سایت های طراحی شده ارائه میدهید؟
در این مورد باید عرض کنیم که سفارش طراحی شما فقط در مورد طراحی وب سایت میباشد
این نکته را هم به اطلاع تان برسانیم که ما از بهترین دیتاسنتر های جهان سرور های خود را تامین میکنیم از نظر امنیتی و اپ تایم در حد کاملا رضایت مندی هستیم که جای هیچ گونه تردیدی را برای مشتری هایمان را ایجاد نخواهد کرد
برای تهیه هاست یا سرور اختصاصی میتوانید از طریق منو میتوانید متناسب با وب سایت خود پلن انتخابی خود را سفارش دهید
آیا شما وب سایت های طراحی شده را هم سئو میکنید؟
ما وب سایت های شما را از نظر استاندارد های روز طراحی میکنیم ولی برای سئو وب سایت خود چون امری جدا از طراحی وب سایت تان میباشد باید به صورت جدا گانه سفارش خود را ثبت کنید
از کجا میتوانم یک وب سایت عالی متناسب با موضوع مورد علاقه ام داشته باشم؟
طراحان شرکت بخش سفارش و صدور پیش فاکتور را به صورت آنلاین برای شما مشتری گرامی طراحی نموده اند
برای انجام این مرحله احتیاج به پرداخت وجهی نمیباشد بلکه شما از نظر مالی و موضوع ذهنیت شما راجع به وب سایت مورد علاقه تان اطلاع پیدا خواهید نمود

پرسش و پاسخ های متداول گواهی ssl

آیا برای استفاده از گواهی SSL نیاز به IP اختصاصی می‌باشد؟
به منظور استفاده از گواهی SSL برای یك دامنه، داشتن IP اختصاصی (Dedicated IP) الزامی است. معمولاً به ازای هر دامنه (با قابلیت SSL)، باید یك IP اختصاصی مجزا وجود داشته باشد. جهت استفاده از یك IP‌ اختصاصی برای چند دامنه با قابلیت SSL، دو راه وجود دارد:
استفاده از قابلیت (Server Name Indication) SNI در سرور: استفاده از این قابلیت مستلزم شرایط خاصی است؛ مثلاً نسخه‌های خاصی (معمولاً نسخه‌های قدیمی) از مرورگرها و وب‌سرورها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌كنند.
استفاده از گواهی SAN یا گواهی Wildcard : در صورتی كه بخواهیم برای چند دامنه مختلف، فقط یك IP اختصاصی جهت استفاده از قابلیت SSL داشته باشیم، می‌توان از یك گواهی SAN استفاده نمود. لازم به ذكر است كه دامنه‌‌ها باید روی یك سرور باشند.
در صورتی كه بخواهیم برای چند زیردامنه مختلف، فقط یك IP اختصاصی جهت استفاده از قابلیت SSL داشته باشیم، می‌توان از گواهی Wildcard استفاده نمود. لازم به ذكر است كه زیردامنه‌‌ها باید روی یك سرور باشند.
آیا کانی طرح برای دامنه‌های ir. گواهی صادر می‌كند؟
بله، گواهی‌های صادرشده توسط شرکت فناوری اطلاعات کانی طرح به هیچ نوع دامنه خاصی محدود نمی‌باشد.
مدت اعتبار گواهی‌هایی كه توسط فناوری اطلاعات کانی طرح صادر می‌شوند، چقدر است؟
در حال حاضر، گواهی‌های صادر شده توسط شرکت فناوری اطلاعات کانی طرح، دارای اعتبار یك‌ساله می‌باشند.
آیا گواهی‌های SSL كه توسط فناوری اطلاعات کانی طرح صادر می‌شوند، برای مرورگرها قابل اعتماد (Trusted) هست؟
متأسفانه موقتاً به دلایل سیاسی، شركت‌هایی مانند مایكروسافت و موزیلا از قرار دادن پیش‌فرض گواهی الكترونیكی مركز ریشه ایران در مخزن گواهی مرورگر‌های خود اجتناب نموده‌اند. به همین دلیل، در صورتی كه زنجیره گواهی را در مرورگر خود import نكرده باشید، با صفحه خطای untrusted نبودن گواهی مواجه خواهید شد. برای حل این مشكل باید با توجه به نوع مرورگر، زنجیره گواهی روی سیستم/مرورگر نصب/import شود.
آیا استفاده از SSL در سایت، از هك شدن آن جلوگیری می‌كند؟
كاربرد SSL، تصدیق اصالت وب‌سایت، اطمینان از عدم دستكاری داده‌ها (بین وب‌سایت و كاربر) و عدم امكان مشاهده آن‌ها توسط افراد غیرمجاز است. از این‌رو، SSL بخشی از امنیت سایت را فراهم می‌كند و استفاده از آن به جلوگیری از حمله‌هایی مانند XSS، تزریق SQL، و غیره كمكی نمی‌كند.
اگر سروری كه سایت در آن هاست شده خارج از كشور باشد، آیا می‌توان گواهی را روی آن نصب كرد؟
بله، آنچه در نصب گواهی SSL مهم است، داشتن دسترسی مدیریتی به وب‌سایت است. برای مثال اغلب پنل‌های مدیریتی مانند cPanel و Plesk امكان نصب گواهی توسط كاربر را دارند. لازم به ذكر است در برخی موارد در صورت عدم دسترسی مدیریتی، باید كلید خصوصی و گواهی سایت خود را به مدیر هاست/سرور تحویل دهید تا وی كار نصب را انجام دهد. اما دقت نمایید، به دلیل اینكه كلید خصوصی باید تنها نزد شما (یعنی مالك سایت) باشد، تنها وقتی كلید خود را در اختیار مدیر هاست یا هر فرد دیگری قرار دهید كه به وی اعتماد كامل داشته باشید؛ زیرا وی با داشتن كلید خصوصی می‌تواند كلیه داده‌های رمز‌شده بین سایت و كاربران آن را رمزگشایی كرده و حتی تغییر دهد.
آیا می‌توان SSL را فقط برای صفحات خاصی مثل پرداخت، ورود كاربران (login)، ثبت اطلاعات مشتریان، و غیره فعال كرد؟
بله، برای این منظور باید تنظیمات لازم را در وب‌سرور انجام دهید. البته توصیه می‌شود این كار انجام نشود زیرا یكی از كاربرد‌های SSL تصدیق اصالت وب‌سایت می‌باشد؛ بدین معنی كه كاربران می‌توانند اطمینان حاصل نمایند سایتی كه بازدید می‌كنند، همان سایت مورد نظرشان (و نه یك سایت فیشینگ) است.

پرسش و پاسخ های متداول سئو و بهینه سازی

آیا سئو سایت فعالیتی است که پس از مدتی خاتمه می یابد؟
خیر، سئو یک فعالیت دائمی و دراز مدت است. در طول زمان الگوریتم های گوگل تغییر می کند، وضعیت رقبای شما متفاوت می شود و نیازهای شما نیز تغییر می یابند. بنابراین سئو یک بخش اساسی و دراز مدت در هر سایت اینترنتی است.
مدت زمان سئو چقدر است ؟
سئو دارای مدت زمان مشخصی نمیباشد،زیرا هر ماه سایت باید از نظر سئو و کدنویسی بررسی شود و دلیل دیگر این که ؛ در اثر گذشت زمان الگوریتم های گوگل تغییر میکند.و در نتیجه طبق الگوریتم های جدید سایت سئو و بهینه شود.
سئو درون صفحه چیست ؟ (On Page SEO)
سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و ... مرتبط مي‌شود؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به سئوی SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش سئوی SEO On Page به درستي قبل از روش سئوی SEO Off Page انجام شود.
سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)
بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود؛ اين روش تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند) متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد. SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوند دهندگان، اداره مي‌شود.
سئو کلاه – سفید چیست ؟ (White Hat)
در اصطلاحات فنی این حوزه، سئو کلاه – سفید به مجموعه تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی‌های که از قوانین و راهنمایی‌های موتورهای جستجو تبعیت می‌کنند، اشاره دارد. که این به معنی فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو و یا کاربران به هیچ وجه نیست. این همچنین به سئو اخلاقی نیز یاد می‌شود زیرا دلیل آن این است که یا اجرای بلند مدت داشته و یا از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های صحیح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می‌کند.
سئو کلاه – سیاه چیست ؟ (Black Hat)
به عبارتی دیگر اصطلاح سئو کلاه – سیاه اشاره به مجموعه‌ای از دستورات دارد که به منظور فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتورهای جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار می‌رود. این مهم است که بدانید این‌ روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی‌شود و بکارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر دارد. انجام تاکتیک‌های سئو کلاه – سیاه ممکن است که باعث افزایش رشد ناگهانی در نتایج جستجو شود ولی می‌تواند منجر به پرداخت جریمه و یا حذف کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود.

  •  ایران , کردستان , سنندج
  •  +98 918 595 7890
  •  Sales [at] kanitarh.ir

مجوز ها

logo-enmad logo-samandehi

آمار

  بازدید امروز : 69
  بازدید دیروز : 251
  رتبه جهانی : 1871662
  رتبه ایران : 56154